Dom kultury Miś

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter
Facebook

Instruktorzy

ANNA KAŁUŻNAinstruktor zespołu wokalnego „Wesołe Nutki”. Pedagog, wokalistka, animator i menedżer kultury. Pomysłodawczyni i organizatorka wielu działań kulturalnych w środowisku lokalnym. Swoją pasją do muzyki zaraża dzieci i młodzież prowadząc chór i zespoły wokalne w Szkole Podstawowej nr 11, Młodzieżową Grupę Musicalową w Ośrodku Kultury „ARSUS” i  zespół „Wesołe Nutki” w Domu Kultury „MIŚ”. Jej podopieczni biorą udział w konkursach i festiwalach zdobywając liczne nagrody.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZUBNv96FpeQ&feature=youtu

 

 

JANINA MIRONOWICZ-MATWIEJ - zajęcia rytmiki, nauka gry na pianinie i syntezatorze. Jestem muzykiem, muzykoterapeutą i rytmiczką. Moje życie zawodowe od początku związałam z dziećmi. To wspaniałe móc obserwować, jak wzrastają, doskonalą swoje umiejętności, pokonując przeszkody i nabierając wiary w siebie. W wolnych chwilach lubię przeczytać dobrą książkę, posłuchać muzyki filmowej, spotkać się z przyjaciółmi. Pasjonuję się wielogłosowym śpiewem chóralnym. Tę pasję zaszczepiła we mnie dyrygentka mojego pierwszego, dziecięcego chóru, a podsycali dyrygenci następnych zespołów. Lubię chodzić po górach, jeździć na nartach i kontemplować piękno natury. Mam męża i dwie córki.


 

BEATA MIKULIK-BIHAŁOWICZ - "W KRĘGU SZTUKI PLASTYCZNEJ". Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w takcie studiów specjalizacja i dyplom z grafiki warsztatowej, plastyk, ilustratorka, malarka porcelany, autorka pomocy metodycznych dla nauczycieli plastyki, programów nauczania plastyki, ćwiczeń do zajęć artystycznych dla uczniów WSiP, w przeszłości nauczycielka plastyki na wszystkich poziomach od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum do liceum, obecnie uczy wielu zawodowych przedmiotów plastycznych w pomaturalnych szkołach dla dorosłych, instruktorka plastyki w różnych ośrodkach kultury Warszawy. W pracy realizuje własne, autorskie programy plastyczne. Od 2009 roku prowadzi zajęcia plastyczne w Domu Kultury „Miś”. Miła, ciepła atmosfera Domu Kultury „Miś” sprzyja aktywności uczestników. Zajęcia dostosowane są do wieku, aktywności dzieci, ich możliwości twórczych, które w wyniku pracy na zajęciach są kształtowane i rozwijane, co owocuje wieloma nagrodami i wyróżnieniami w konkursach plastycznych o różnym zasięgu. W ciągu ośmiu lat pracy w „Misiu” było ich ponad 50! Zajęcia „W kręgu sztuk plastycznych” oparte są na osobistym, ciepłym kontakcie z uczestnikami, dzieci i młodzież wykonują prace na wybrane tematy, wieloma technikami rysunkowymi, malarskimi, graficznymi i mieszanymi. Wieloletnie doświadczenia twórcze i pedagogiczne pozwala na przekazywane wiedzy o tajnikach warsztatu plastyka, środkach plastycznych, ciekawostek o artystach, praktyczne uczenie tworzenia i dostosowywanie wymagań do osobowości uczestników. Prywatnie, w wolnym czasie instruktorka zajęć lubi oglądać wystawy plastyczne, zwiedzać zabytki, spacerować i chodzić po niskich górach.

 

JOANNA OLEJARCZYK - INSTURKTOR FITNESS. Instruktorka sportu o specjalności fitness, licencjonowana instruktorka Fit and Jump, Zumby, była cheerleaderka grupy Bell Arto Cheerleaders, ratowniczka WOPR. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzania oraz Universidad de Las Palmas de Gran Canaria.

Sport, fitness i taniec – to całe moje życie. Sport towarzyszy mi od dziecka. Od 9 roku życia trenowałam taniec, co zaowocowało licznymi sukcesami na arenie polskiej i międzynarodowej (wielokrotna Mistrzyni Polski, finalistka Mistrzostw Świata, brązowa medalistka Pucharu Świata w tańcu nowoczesnym).
Energia, jaką posiadam przyprawi wszystkich uczestników zajęć o dużą dawkę endorfin i uśmiechu na twarzy. Pokonasz swoje największe „cielesne zmory”, zarazisz się uśmiechem, zaangażowaniem, pasją, a jednocześnie wyrzeźbisz swoje ciało. Ciężka praca i ciągła motywacja do działania to mój cel zarówno na sali fitness, jak i w życiu.

 

 

JAROSŁAW KRYSIŃSKI - NAUKA GRY NA GITARZE. "Jestem czynnym koncertującym muzykiem. Gitara jest moją wielką pasją. Zakochany jestem w szczególności w muzyce latyno-amerykańskiej i flamenco. Z powodzeniem uczę dzieci młodzież i dorosłych już od siedmiu lat. Bardzo lubię przekazywać swoją wiedzę. Muzyka ma dawać przyjemność i frajdę - dlatego nauka odbywa się w przyjemnej, wesołej atmosferze. Poza muzyką fascynuję się górami a w szczególności taternictwem. Wolny czas najchętniej spędzam wspinając się w Tatrach".
 


 

JOANNA DEMBIŃSKA- ZAJĘCIA TANECZNE "TWERK"

Związana z tańcem od najmłodszych lat. Na co dzień studiuje Finanse w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jako instruktor, prowadzi zajęcia z technik typowo kobiecych Dancehallu i Twerku. Joasia posiada uprawnienia w dziedzinie modelowania pośladków. Podczas swoich zajęć stara się zarażać wszystkich pozytywną energią.

 

 

MARIUSZ MARCYSIAK - warsztaty fotograficzne

Fotografik i dziennikarz z pasją podróżowania wszędzie tam, gdzie można odnaleźć ciekawe kadry i spotkać interesujących ludzi. Zawsze z pokorą, otwartością i chęcią poznawania otaczający nas świata. Przez blisko 25 lat udało mi się odwiedzić ponad 20 krajów z aparatem w dłoni. Każda wyprawa to swoista opowieść o tym co zobaczyłem i spotkałem, dlatego też chętnie się tym dzielę z innymi ludźmi. Oprócz publikacji prasowych i albumowych oraz pokazów i prelekcji na temat odwiedzanych krajów równie chętnie dzielę się swoją widzą o fotografii. W trakcie warsztatów pomagam początkującym i amatorom podnieść swój umiejętności fotograficzne, a autorski program jest tak dopasowany, aby każdy niezależnie od poziomu poczuł pasję i radość z fotografowania.

 

 

ANNA ZALEWSKA – zajęcia taneczne

Ukończyłam Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Gdańsku, po maturze rozpoczęłam pracę jako tancerka w balecie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, po latach zamieszkałam w Warszawie gdzie do dziś pracuję w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego. Wieloletnie doświadczenie  sceniczne,  jakie zdobyłam biorąc udział w wielu ciekawych projektach baletowych, teatralnych i telewizyjnych dało mi możliwość wyjścia poza teatralne mury i dzielenia się z innymi swoją pasją do tańca i muzyki, co też zmobilizowało mnie do ukończenia studiów Wyższej Szkoły Pedagogicznej, w specjalności: pedagogika kulturoznawcza – menedżer i animator kultury.  Czerpaniem radości z tańca w rytm różnorodnej muzyki, pragnę dzielić się w szczególności z tymi, którzy nie wiążą swej przyszłości zawodowej z tańcem, być może nie mają śmiałości czy predyspozycji, ale chcą zdobywać nowe doświadczenia, miłe dla duszy i ciała, dobrze się przy tym bawiąc.

 

 

KINGA PIASECKA – Instruktor Fitness

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności fitness i kinezygerontoprofilaktyki, licencjonowana instruktorka Fit and Jump oraz trenerka personalna, była cheerleaderka Bell ArtoCheerleaders Warszawa.  Od najmłodszych lat miłośniczka wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej – od tańca po bieganie,- od fitnessu po siatkówkę, - od pływania po wycieczki górskie. Sport to nie tylko moja praca, ale przede wszystkim ogromna pasja, którą mam możliwość zarażać innych. Każdą wolną chwilę przeznaczam na trekking w górach i podróże. Największym moim marzeniem jest zdobycie najwyższych szczytów wszystkich kontynentów- Koronę Ziemi. Jestem w trakcie realizacji tego projektu. Najważniejszym aspektem na który zwracam uwagę, prowadząc zajęcia fitness, jest bezpieczeństwo i prawidłowa technika, którą omawiam podczas wykonywania każdego ćwiczenia. Stawiam na zróżnicowany trening, który będzie dawał wiele satysfakcji i motywacji do pokonywania swoich barier oraz odkrywania wielu różnorodnych stron aktywności fizycznej. Pragnę inspirować innych do aktywnego trybu życia i uśmiechu każdego dnia!

 

KRZYSZTOF CHAŁUPKA – Karate

Shihan Krzysztof Chałupka jest posiadaczem czarnego pasa w karate (5 dan). Medalista Mistrzostw Świata (2005, 2008, 2010, 2013), Mistrzostw Europy (2005, 2007, 2013, 2015,  oraz wielokrotny tryumfator Mistrzostw Polski. Zawodowo zajmuje się nauczaniem stylu Gosoku-ryu. Jest prezesem polskiego oddziału, jednej z bardziej elitarnych organzacji na Świecie INTERNATIONA KARATE ASSOCIATION. Zaszczytny tytuł SHIHAN( profesor), uzyskał od grona znakomitych mistrzów karate w Los Angeles w 2015r Prowadzi szkolenia dla biznesu i wojska z zakresu zagrożenia bezpośredniego oraz różnego rodzaju prelekcje na tematy związane ze sportem. W pracy którą wykonuje pomaga mu wykształcenie z zakresu turystyki i rekreacji, które poparte jest wieloma dodatkowymi kwalifikacjami min. z zakresu pedagogiki czy oligofrenopedagogiki. W pracy trenerskiej z najmłodszymi dziećmi jest zwolennikiem nauki przez zabawę, która będąc atrakcyjna, nie może również zbyt mocno obciążać fizycznie. Z dziećmi pracuje od 1999 roku.

Kalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: mrnet.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.